Autka, chodziki i jeździki dla maluchów i starszaków

Asortyment wszelkiego rodzaju produktów dla dzieci, zwłaszcza tych przeznaczonych do aktywnej zabawy, jest obecnie niezwykle szeroki. Dzięki temu jest to ogromna szansa dla wszystkich rodziców na znalezienie produktu idealnego, który w stu procentach będzie odpowiadał na potrzeby każdego dziecka i będzie dostosowany do jego wieku i poziomu rozwoju ruchowego oraz motorycznego. W sklepach można kupić pojazdy dla dzieci takie jak na przykład jeździk, pchacz, chodzik, jeździk elektryczny, samochodziki dla dzieci do odpychania czy też pchacz z blokadą kółek. Tak bogaty wybór to jednakże z drugiej strony utrudnienie: nie zawsze potrafimy wybrać jeden konkretny produkt. Jeżeli mamy z tym problem, warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty lub doświadczonych pracowników sklepów dla dzieci, którzy z pewnością pomogą w wyborze najkorzystniejszego dla rozwoju dziecka produktu.

 

Bezpieczna i szybka nauka chodzenia

 

Dzięki tak wielu zróżnicowanym pojazdom dla dzieci nasze pociechy mają szanse na szybsze nauczenie się chodzenia: pomagają im w tym chodziki dziecięce czy też jeździki do odpychania, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa (zawsze może się o nie oprzeć), ale przez to, że z reguły są bardzo atrakcyjne wizualnie, kolorowe i często wydają dźwięki, zachęcają do dalszych spacerów.

 

Dostosowane do etapu rozwojowego

 

Zdaje się, że najważniejsze w wyborze pojazdów dla dzieci jest to, żeby idealnie były one dopasowane do konkretnego dziecka: półtoraroczny  maluch jest już o wiele za duży do chodzika, a z kolei ledwo siedzącego bobasa nie można wsadzić do autka bez specjalnego zabezpieczenia.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*