Zabawki pochodzące ze świata bajek

Przemysł bajkowy to wcale nie tylko kina, płyty DVD czy też książki tworzone na podstawie bajek, to właściwie jest tylko jego nieznaczna część. Największa grupa to wszelkiego rodzaju produkty stworzone dla dzieci ozdobione postacią z bajki, nie tylko same zabawki z bajek, na przykład podobizny księżniczek czy też figurki superbohaterów. Dziś podobizny bajkowych postaci znaleźć można wszędzie: na ubraniach, naczyniach, huśtawkach, autkach, rowerkach, chodzikach, ręcznikach, butach, soczkach, słodyczach, wodach, pieluszkach, kosmetykach i na wielu, wielu innych towarach. Wiele firm wykupuje licencje, przez co cała masa zupełnie nieatrakcyjnych dla dziecka produktów, takich jak na przykład chusteczki higieniczne, bardzo zyskują w oczach naszych pociech i podczas zakupów koniecznie, ale to koniecznie trzeba je kupić.

 

Ulubione zabawki każdego dziecka

 

Większość kilkulatków ma swoje ulubione postaci z bajek. Z biegiem lat zmieniają się one na inne, ale z reguły przez całe dzieciństwo jakieś konkretne zabawki z bajek są aktualnie ulubione. Warto pielęgnować takie fascynacje, ale nie można przesadzać: co innego, jak dziecko lubi jaką postać, ma kilka zabawek z jej podobizną, koszulkę i czasem kupimy mu soczek z nadrukiem z ulubionej bajki, a co innego, kiedy dziecko żąda, by kupować wszystko, co tylko choćby przypomina mu o ukochanej bajce.

 

Mądry wybór

 

Jeżeli już nasze dziecko chce kolekcjonować jakieś zabawki z bajek (oczywiście w granicach rozsądku), warto zadbać o to, by były to mądre zabawki, takie, które wpłyną pozytywnie na rozwój dziecka, czy to intelektualny czy też ruchowy, które czegoś go nauczą.

2 Komentarze

  1. Świetnie, że tyle różnych rzeczy pojawia się z ulubionymi postaciami, dzięki superbohaterowi na czapce przekonałam syna do jej noszenia! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*